Muslimid, kes usuvad Messiat ja Imaam Mahdit,
Hazrat Mirza Ghulam Ahmadi Qadianist (as)
Ahmadiyya Eesti Muslimikoguduse amelik koduleht
Muslimid, kes usuvad Messiat ja Imaam Mahdit,
Hazrat Mirza Ghulam Ahmadi Qadianist (as)
Ahmadiyya Eesti Muslimikoguduse amelik koduleht
Ahmadiyya Moslemikogudust juhib praegu tema pühadus Hadhrat Mirza Masroor Ahmad (andku Allah tema kätele jõudu). Sündinud 1950. aastal, õppis ta Pakistanis agronoomiat ja mitmeid muid alasid. Muuhulgas oli ta vastutav paljude koolide eest Aafrikas. Pärast tema tagasitulekut määrati ta koguduse peaks Pakistanis. Pärast neljanda kaliifi surma valiti ta 2003. aasta aprillis tõotatud messia viiendaks järeltulijaks. Tema pühadus on reisinud terves maailmas, et edendada ja propageerida inimkonna teenimist. Ta kohtub regulaarselt presidentide, peaministrite ja teiste riigijuhtidega, parlamendiliikmetega ja riikide suursaadikutega. Tema pühaduse juhtimisel on Ahmadiyya moslemikogudus ehitanud hulgaliselt koole ja haiglaid, mis kujutavad endist kõrgetasemelisi asutusi maailma kaugemates osades. Ja erinevate Ahmadiyya moslemikoguduse kavade kaudu on tema pühadus rahastanud paljude alapriviligeeritud õpilaste haridust ja koolitamist üle maailma, vaatamata nende usutunnistusele. Viienda kaliifi juhtimise all on kogudusega liitunud miljonid järgijad rohkem kui 207 riigis üle maailma.
Hadhrat Mizra Masroor Ahmad valiti ülemaailmse Ahmadiyya moslemite koguduse viiendaks kaliifiks 2003. aastal.
Tema elu on olnud pühendumuse, sihikindluse, palvete ja edu peegeldus. Tema side Jumalaga ajendas teda veenma oma kogudust mitte kunagi unustama Kõigevägevamat ja mitte kunagi meelt heitma. Tema keskendumus palvetele on kõigile nähtav ning selliste palvete edu viljad annavad tunnistus tema usust.
Tema sümpaatia inimeste vastu viis teda ja tema kogudust teenima inimkonda samas vaimus nagu teenisid varased moslemid vaeseid ja puudust kannatavaid. Tema ohverdav meelsus peegeldab ohverdavat vaimu, mis on lahutamatu Islamist. Tegelikult kogu tema elu ja missioon peegeldab puhast vaimsust, mis on alati ettevaatlik oma vastutustes ja alati valvas Islami, tema Prohveti ja viimaste aegade prohveti austamises.
“Tema Pühadus naaseb sõnaosavalt ja järjekindlalt teemade juurde usust, sallivast armastusest ja mõistmisest teiste uskude järgijate suhtes. Me vajame hädasti sellist moraalset juhtimist ja juhendamist, mida me Tema Pühadust pakkumas näeme…”
(Lord Avebury Hadhrat Mizra Masroor Ahmadi kohta)
Hazrat Mirza Masroor Ahmad (atba) Elugu
Tema Pühadus sündis 15. septembril 1950. aastal Rabwah’s, Pakistanis Mirza Mansoor Ahmad’i ja Nasira Begum Ahmad’i peres. Pärast magistrikraadi omandamist põllumajandusökonoomikas 1977. aastal Faisalabadi Põllumajandusülikoolist pühendas Tema Pühadus ametlikult oma elu islami teenimisele.
Valitud eluaegseks ametikohaks ahmadiyya muslimi jamaati 5. kaliifina 22. aprillil 2003. aastal teenib ta ülemaailmse vaimse ja administratiivse juhina rahvusvahelise religioosse organisatsiooni liikmeskonnaga, mis ulatub üle 10 miljoni inimese enam kui 120 riigis ja territooriumil.
Pärast valimist Kaliifiks on Tema Pühadus juhtinud ülemaailmset kampaaniat islami rahumeelse sõnumi edastamiseks kõigis trükimeedias ja digitaalsetes meediakanalites. Tema juhtimisel on Ahmadiyya Muslimi Koguduse käivitanud kampaaniad, mis peegeldavad islami tõelisi ja rahumeelseid õpetusi. Ahmadi muslimid kogu maailmas tegelevad juurte tasandil pingutustega miljonite “Rahu” lendlehtede jagamiseks nii muslimitele kui ka mittemuslimitele, korraldavad usundivahelisi ja rahu konverentse ning esitlevad Püha Koraani näitustel, et edastada selle tõelist ja aulist sõnumit. Need kampaaniad on saanud ülemaailmset meediakajastust ja tõestavad, et islam toetab rahu, lojaalsust elukohariigile ja teenimist inimkonnale.
27. juunil 2012. aastal tervitati Hazrat Mirza Masroor Ahmad Washington D.C. Kapitooliumil, kus ta pidas võtmeesitluse pealkirjaga “Rahu tee – õiged suhted rahvaste vahel” publikule, kuhu kuulus üle 30 Ameerika Ühendriikide Kongressi liikme. Selle ajaloolise sündmusega seoses esitati esindajate kojas kaheparteiline resolutsioon Tema Pühaduse visiidi auks.
28. detsembril 2012. aastal pidas Tema Pühadus ajaloolise võtmeesitluse Brüsseli Euroopa Parlamendis, kus oli üle 350 külalise 30 riigist, sealhulgas Euroopa Parlamendi president. Tema kolmekümne viie minuti pikkuses kõnes kutsus Tema Pühadus Euroopa Liitu säilitama oma ühtsust ja pooldama võrdsust ja õiglust rahvusvahelistes suhetes.