Muslimid, kes usuvad Messiat ja Imaam Mahdit,

Hazrat Mirza Ghulam Ahmadi Qadianist (as)

Kas naised on lubatud mošeedesse?

Jah. Mošeed on mõeldud nii meestele kui naistele, kuid nad palvetavad eraldi aladel, enamasti eraldi saalides.

Selle põhjuseks on see, et jumalateenistuse ajal ei tohiks miski neid segada keskendumast Jumalale. Samuti tähendab islami palveasendite tõttu, et on mõistlik, et mehed ja naised ei palveta koos, et kõik saaksid keskenduda Jumalale.

Mõnes mošees üle maailma ei ole eraldi palvesaale meestele ja naistele, kuid enamikus siiski on.

Väga hea näide mošeest, kus on palvesaalid nii meestele kui naistele, on Baitul Futuh mošee Londonis. See projekteeriti nii, et mošee meeste palvesaal oleks sama suur kui naiste palvesaal – tervitades mehi ja naisi mošeesse ilma eristusteta. Seal on ka imikute jaoks eraldi ruum ja isegi helikindel lastehoid, et kõik saaksid mošees käia vähese segamisega. On teada, et islami Püha Prohvet (sa) käskis muslimimeestel mitte takistada oma naisi mošeedesse minemast, isegi öösel:

“Ibn Umar jutustas: Prohvet (sa) ütles: “Lubage naistel öösel mošeedesse minna.” (Sahih Bukhari, 2. köide, 13. raamat, 22. number)

Oluline on meeles pidada, et islamis on mošee oluline õppekeskus kogukonnale ja mängib olulist rolli muslimimeeste ja -naiste vaimses ja sotsiaalses elus. Seetõttu on see mõeldud kõigile kasutamiseks ja sellest kasu saamiseks.